Tu jesteś: Komunikaty :. KOMUNIKAT 1/13

KOMUNIKAT 1/13

KOMUNIKAT NR 1 Z DNIA 22.01.2013

Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego i Oddział Wrocławski Stowarzyszenia Historyków Sztuki uprzejmie zapraszają na spotkanie wspomnieniowe poświęcone pamięci Profesora Henryka Dziurli, które odbędzie się 16 lutego (sobota) 2013 r. o godzinie 12.00 w Klubie Uniwersytetu Wrocławskiego (gmach główny Uniwersytetu, dawna jezuicka apteka). Podczas spotkania zaprezentowana zostanie książka "Silesia Jesuitica. Kultura i sztuka zakonu jezuitów na Śląsku i hrabstwie kłodzkim 1580-1776" dedykowana ś.p. prof. Henrykowi Dziurli. Serdecznie zapraszamy.

W ramach cyklu "Sztuka na Śląsku" zapraszamy na kolejne spotkanie naukowe z odczytem dr. Mariusza Smolińskiego z Instytutu Historii Sztuki UW pt. Rzymskie dekoracje stiukowe na Śląsku pod koniec XVII w. Odbędzie się ono 21 lutego b.r. o  godz. 15.00 w sali 116 w gmachu Muzeum Narodowego we Wrocławiu .

Wiosną 2013 roku Oddział Górnośląski SHS będzie realizował projekt pt. Sztuka to wolność wyboru, prawo do przeżycia i wzruszenia, której głównym bohaterem będzie Stanisław Oczko, muzealnik, historyk sztuki i malarz. W ramach tego projektu wydana zostanie publikacja autorstwa Patryka Oczki, a wspólnie z Muzeum w Bielsku-Białej przygotowana zostanie wystawa i konferencja naukowa pt.: Po obu stronach rzeki Białej ? tradycje muzealne i kolekcjonerskie (28 V 2013 r.)

Stowarzyszenie Miłośników Witraży ARS VITREA POLONA wraz ze Śląskim Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Katowicach oraz Muzeum Architektury we Wrocławiu zapraszają do wzięcia udziału w konferencji naukowej Tradycja i współczesność. Sztuka witrażowa po 1945 roku, która odbędzie się 11-12 X 2013 r. w Katowicach, w sali obrad Centrali Zaopatrzenia Hutnictwa S.A. przy ul. Lompy 14 (dawny Syndykat Hut  Żelaznych z witrażami Jana Piaseckiego). Zgłoszenia oraz tematy wystąpień (referat: do 20 min., komunikat: do 10 min.) można nadsyłąć do dnia 31 I 2013 r. na adresy e-mailowe sekretariatu naukowego konferencji: Beata Fekecz-Tomaszewska: febe6@wp.pl, Magda Ławicka: magda.lawicka@ma.wroc.pl, Agnieszka Gola: agnieszka.gola@ma.wroc.pl.

Oddział Kielecki w roku 2013 zaprasza na trzy kolejne wyprawy:
21.IV - 5.V ? Cesarskim szlakiem Czechy, Austria, Słowenia, Chorwacja i Włochy.
23 VI - 7 VII ? Akwitania ? Owernia ? Lyon.

7 - 15 IX ? Czechy zach. i pn.

Szczegółowe informacje u kol. Elżbiety Chodkiewicz-Przypkowskiej, e-mail: ecehape@o2.pl

Za zarząd

Robert Heś

Skarbnik

Spotkania

Szanowni Państwo,

przekazujemy Państwu zaproszenie na spotkanie promocyjne czasopisma „Quart. Kwartalnik Instytutu Historii Sztuki UWr” - numerów specjalnych poświęconych pamięci Dra Andrzeja Jarosza i Dra Arkadiusza Wojtyły. Spotkanie odbędzie się 11.12.2021 (sobota), o godz. 12:00 w Oratorium Marianum, Pl. Uniwersytecki 1.

Do pobrania

Projekt i wykonanie: SoftCOM