Tu jesteś: KOMUNIKATY

Komunikaty

Zarząd Oddziału przypomina, że wysokość składek od stycznia 2023 r. została podwyższona. Składka
podstawowa wynosi 10 zł miesięcznie, zaś fundusz koleżeński 5 zł; emeryci płacą połowę składki.
Osoby, które dały dyspozycję potrącania składek z wynagrodzenia proszone są o sprawdzenie, czy
została skorygowana kwota składki.
Zapraszamy na kolejne spotkanie naukowe naszego Oddziału 15 grudnia o godz. 17.00. Szczegóły w zakładce "Spotkania".
Zapraszamy wszystkich członków Wrocławskiego Oddziału SHS na Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze, które odbędzie się w środę 27 kwietnia b.r. o godz. 17:00 (I termin) lub 17:15 (II termin). Szczegóły w zakładce "Komunikaty".
Zarząd Główny Stowarzyszenia Historyków Sztuki podjął decyzję, aby odwołana w zeszłym roku z powodu epidemii Covid 19 ogólnopolska sesja SHS Historia sztuki jako instytucja odbyła się w Warszawie 25-26 listopada 2021 roku. Ze względu na to, że przewidywana czwarta fala pandemii może pokrzyżować te plany, ostateczne potwierdzenie terminu sesji zostanie potwierdzone przez Zarząd Główny w październiku. Program sesji dostępny na stronie www.shs.pl
Biuro Zarządu Głównego Stowarzyszenia Historyków Sztuki uprzejmie zawiadamia, że w 2021 roku Zarząd Gówny SHS (zgodnie z §1 Regulaminu) ogłasza LXVI Konkurs im. ks. prof. Szczęsnego Dettloffa na prace naukowe (do 35 lat) dla członków naszego Stowarzyszenia.
Zarząd zwraca się także z prośbą o nadsyłanie wniosków dotyczących Nagrody im. Profesora Jerzego Z. Łozińskiego w roku 2021 za prace naukowe z historii sztuki polskiej, ze szczególnym uwzględnieniem prac o charakterze dokumentacyjnym i katalogowym. Więcej informacji w zakładce "Komunikaty".

***
Z ogromnym żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Kolegi, Arkadiusza Wojtyły. Był członkiem Stowarzyszenia Historyków Sztuki od 2012 r., od roku 2018 działał w Zarządzie Oddziału Wrocławskiego SHS. To wielka strata dla nas i dla historii sztuki.
Pogrzeb odbędzie się 9 czerwca o godz. 13.15 na cmentarzu komunalnym w Bystrzycy Kłodzkiej i zostanie poprzedzony mszą świętą w tamtejszym kościele parafialnym o godz. 11.30.
W najbliższy poniedziałek, 7 czerwca, o godz. 9.00 w kościele Dominikanów we Wrocławiu odbędzie się msza święta w intencji Zmarłego.

Serdecznie zapraszamy na wykład dr. hab. Rafała Eysymontta i Adama Szeląga pt. Wyprawa po białe runo. Najstarsze europejskie młyny papiernicze w świetle ekspertyzy przeprowadzonej  na potrzeby wpisu na listę światowego dziedzictwa UNESCO w roku 2019 i 2020. Szczegóły w zakładce "Spotkania".

Oddział Toruński SHS uprzejmie zaprasza na 12 konferencję z cyklu "Zabytki toruńskie młodszego pokolenia" SOCREALIZM W TORUNIU: architektura, plastyka, bohaterowie.

Termin: sobota, 8 maja 2021, godz. 10:00-15:00, link:
https://www.facebook.com/events/263682665402995


Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 12 listopada 2020 r. zmarł Samuel Gumiński, wieloletni członek Wrocławskiego Oddziału Stowarzyszenia Historyków Sztuki.

Msza święta żałobna i pogrzeb zostaną odprawione w Krakowie
w sobotę 21 listopada o godz. 13:00 na Cmentarzu Rakowickim.

Rodzina prosi o nieskładanie kondolencji.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 6 listopada 2020 r. zmarł prof. Olgierd Czerner,

wieloletni członek Wrocławskiego Oddziału Stowarzyszenia Historyków Sztuki. Przez wszystkie lata swojej działalności zawodowej wykazywał się w Stowarzyszeniu niezwykłą aktywnością, zwłaszcza w sytuacjach związanych z architekturą i urbanistyką oraz problemami konserwatorskimi.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 14 listopada we Wrocławiu: msza święta żałobna dla najbliższych - w kościele NMP na Piasku o g. 9:00, pogrzeb - o g. 11:00 na cmentarzu św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida.

Informujemy, iż z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 Zarząd Główny podjął decyzję o odwołaniu LXIX Ogólnopolskiej Sesji SHS "HISTORIA SZTUKI JAKO INSTYTUCJA" planowanej na 19-20 listopada 2020 r.

W Warszawie, w dniach 19-20 listopada 2020 r., odbędzie się XLIX sesja SHS pt. Historia Sztuki jako instytucja. Zachęcamy do zapoznania się z jej wstępnym planem, który znajduje się w zakładce "Sesje i konkursy".

Zapraszamy wszystkich członków Wrocławskiego Oddziału SHS na Walne Zebranie Sprawozdawcze Oddziału, które odbędzie się w sali nr 116 Muzeum Narodowego we Wrocławiu (pl. Powstańców Warszawy 5) we wtorek 17 marca b.r. o g. 16:30 (I termin; II termin – g. 16:45).


Z głębokim żalem zawiadamiamy, że zmarł nasz Kolega Andrzej Jarosz, członek Stowarzyszenia Historyków Sztuki, Dyrektor Muzeum Współczesnego Wrocław, adiunkt w Instytucie Historii Sztuki UWr.

Ostatnie Pożegnanie odbędzie się na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Kiełczowskiej 90 w środę 18 grudnia o g. 14:00.

Spotkania

Stowarzyszenie Histotryków Sztuki Oddział Wrocławski oraz Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego zapraszają na wykład "Michael Klahr Starszy i jego artystyczni sukcesorzy. O rzeźbiarskiej rodzinie Klahrów na ziemi kłodzkiej w XVIII-XIX w.", który wygłosi dr Jacek Gernat.

Do pobrania

Projekt i wykonanie: SoftCOM