Tu jesteś: Komunikaty :. KOMUNIKAT 2/12

KOMUNIKAT 2/12

KOMUNIKAT NR 2 Z DNIA 29 LUTEGO 2012

 

W czwartek 8 marca o godz. 1600 odbędzie się dyskusja na temat architektury Wrocławia po 1945 roku - Czy i jak chronić architekturę PRL-u we Wrocławiu?. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Muzeum Architektury.

 

Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza na promocję książki Andrzeja Jarosza Malarstwo Alfonsa Mazurkiewicza [1922-1975]. Spotkanie odbędzie się
7 marca o godz. 18.00 w Instytucie Historii Sztuki przy ul. Szewskiej 36, s. 309.

 

W dn. 15-17 marca 2012 r. w German Historical Museum w Berlinie odbędzie się konferencja "Uncomfortable Architectural Heritage of Socialism - A comparison of social acceptance in Central and Eastern Europe". Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.heritage-conference.co.cc


Przypominamy: "RIHA Journal" to czasopismo akademickie poświęcone historii sztuki. Stanowi organ Międzynarodowego Stowarzyszenia Instytutów Badawczych Historii Sztuki RIHA (International Association of Research Institutes in the History of Art) wydawany przez Zentralinstitut für Kunstgeschichte w Monachium. Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie jako jedna z ponad dwudziestu instytucji członkowskich RIHA na świecie pełni rolę redakcji lokalnej. Recenzowane czasopismo publikowane jest wyłącznie w Internecie, co gwarantuje wyjątkowo szybki - nie przekraczający trzech miesięcy - proces wydawniczy.

Zachęcamy do nadsyłania niepublikowanych tekstów z zakresu historii, teorii, filozofii sztuki lub architektury.

Szczegółowe informacje: http://www.mck.krakow.pl/page/riha-journal


Zarząd Oddziału zwraca się z prośbą o aktualizację danych osobowych (zmiany adresu, telefony kontaktowe, poczta mailowa) i przekazywanie wszystkich informacji dotyczących Państwa dorobku naukowego, otrzymywanych nagrodach i wyróżnieniach.

 

Dziękujemy Koleżankom i Kolegom pamiętającym o statutowym obowiązku finansowym wobec Stowarzyszenia. Pozostałym członkom przypominamy o konieczności opłacania składek członkowskich (5 zł - składka podstawowa, 8 zł. z Funduszem Pomocy Koleżeńskiej miesięcznie, emeryci 50%). Dogodną formą opłaty składek jest miesięczne zlecenie stałe pozostawione w banku lub u pracodawcy.

 

Za Zarząd:

Izabela Żak

Sekretarz Oddziału

Spotkania

Szanowni Państwo,

przekazujemy Państwu zaproszenie na spotkanie promocyjne czasopisma „Quart. Kwartalnik Instytutu Historii Sztuki UWr” - numerów specjalnych poświęconych pamięci Dra Andrzeja Jarosza i Dra Arkadiusza Wojtyły. Spotkanie odbędzie się 11.12.2021 (sobota), o godz. 12:00 w Oratorium Marianum, Pl. Uniwersytecki 1.

Do pobrania

Projekt i wykonanie: SoftCOM