Tu jesteś: Komunikaty :. KOMUNIKAT 2/2015

KOMUNIKAT 2/2015

KOMUNIKAT NR 2 Z DNIA 9 LUTEGO 2015

Zarząd Oddziału zaprasza w sobotę, 14 lutego o g. 11.00 na spotkanie pt. „Skarby Dobrych Braci”
w kościele Bonifratrów p.w. Trójcy Świętej we Wrocławiu (ul. Romualda Traugutta 57/59).

Prezentacja świątyni, krypty i klasztoru poprowadzona przez Brata Łukasza Dmowskiego (OH – ordo hospitalarius), zorganizowana przy współpracy ze Stowarzyszeniem Historyków Sztuki (Beata Lejman)
z myślą o wrocławskich przewodnikach, będzie znakomitą okazją by poznać przeszłość i plany Dobrych Braci, skosztować ziołowej herbaty i spróbować unieść w ręku kulę armatnią. Półtora wieku po śmierci św. Jana Bożego – założyciela Zakonu, Bonifratrzy przybyli na Śląsk by w jego stolicy służyć ludności pomocą medyczną. Od 300 lat, od chwili przyjęcia 14 maja 1712 roku pierwszego pacjenta, protestanta Jerzego Riedla, bracia świadczą ją nieustannie - obecnie w jedynym w mieście stacjonarnym hospicjum dla dorosłych przy ul. Poświęckiej.

Informacja dla uczestników objazdu zabytkoznawczego do Niemiec (18-20.06.2015): koszt wstępów do kościołów oraz zamków/pałaców wynosi 75 E.

Na prośbę Organizatorów przesyłamy w załączniku skorygowaną wersję informacji o planowanej w Kielcach konferencji "Sztuka w Świętokrzyskiem" (informacje w poprzednim komunikacie).

Za Zarząd:

Izabela Żak

Sekretarz

Spotkania

Serecznie zapraszamy, wraz z Muzeum Architektury we Wrocławiu, na spotkanie z dr. Jakubem Adamskim, który zaprezentuje swoją najnowszą publikację pt. "Architektura sakralna na Śląsku w latach 1200-1420. Główne kierunki rozwoju". Spotkanie odbędzie się w środę, 23 maja b.r. o godz. 16.00 w Muzeum Architekury.

Do pobrania

Projekt i wykonanie: SoftCOM