Tu jesteś: Komunikaty :. KOMUNIKAT 2/2018

KOMUNIKAT 2/2018

KOMUNIKAT NR 2 Z DNIA 28 LUTEGO 2018 R.

 

 

Zarząd Wrocławskiego Oddziału SHS zaprasza na Zwyczajne Walne Zebranie Członków Oddziału, które odbędzie się 5 kwietnia o g. 16:15 (drugi termin o g. 16:30) w Muzeum Narodowym we Wrocławiu (Pl. Powstańców Warszawy 5, s. nr 116). Zebranie będzie miało charakter sprawozdawczy.

12-13. 04.2018 Muzeum Narodowe w Krakowie i Polski Instytut Studiów nad Sztuką Świata w ramach realizacji projektu Korpus dzieł malarskich Henryka Siemiradzkiego, zapraszają do wzięcia udziału
w międzynarodowej konferencji: Henryk Siemiradzki jakiego nie znamy.

Szczegóły u: Dominiki Sarkowicz dksukiennice@mnk.pl, Marzeny Siekluckiej dksukiennice@mnk.pl

i dr Kamilli Twardowskiej ktwardowska@mnk.pl

 

25-27.05.2018 w Legionowie odbędzie się jubileuszowa X Konferencja Naukowa Stowarzyszenia Miłośników Witraży „Ars Vitrea Polona", zatytułowana Witraże - sztuka wciąż odkrywana.

Szczegółowe informacje:

Beata Fekecz-Tomaszewska febe6@wp.pl, Agnieszka Gola agnieszka.gola@ma.wroc.pl, Magda Ławicka magda.lawicka@ma.wroc.pl

20-21 września 2018 roku odbędzie się sesja naukowa Stowarzyszenia Historyków Sztuki Oddziału Górnośląskiego w Katowicach i Muzeum Zagłębia w Będzinie Rezydencje, pałace i dwory epoki nowożytnej na obszarze obecnego województwa śląskiego.

Zgłoszenia tematu wraz z abstraktem (do 1200 znaków) i afiliacją prosimy nadsyłać
w nieprzekraczalnym terminie do 10 marca 2018 roku do Zarządu Oddziału Górnośląskiego SHS: teresa.dudek@muzeum.bielsko.pl lub kopaninylewe@op.pl

Organizatorzy przewidują druk artykułów w formie studiów z historii sztuki.

9-11 maja 2018 roku w Muzeum Narodowym w Warszawie i Zamku Królewskim w Warszawie - Muzeum planowana jest ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Darczyńcy polskich muzeów. Historia i współczesność". Informacje na stronach:

http://www.mnw.art.pl/dzialalnosc-naukowa/konferencje-naukowe/ogolnopolska-konferencja-naukowa-darczyncy-polskich-muzeow-historia-i-wspolczesnosc,15.html
https://www.zamek-krolewski.pl/historia/darczyncy-polskich-muzeow.-historia-i-wspolczesnosc-konferencja-naukowa

 

Za Zarząd:

Izabela Żak

Sekretarz

 

Spotkania

Serdecznie zapraszamy na obrady konferencji pt. "Fara w mieście od średniowiecza do współczesności. Społeczeństwo, duchowość, architektura, wystrój" zorganizowanej przez Wrocławski Oddział SHS oraz Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego. Obrady odbędą się w dniach 15-16 listopada b.r. w dawnej bibliotece kościoła św. Elżbiety we Wrocławiu oraz w Instytucie Historii Sztuki UWr. przy ul. Szewskiej 36. Szczegółowy program konferencji w zakładce "Sesje i konkursy".

Do pobrania

Projekt i wykonanie: SoftCOM