Tu jesteś: Komunikaty :. KOMUNIKAT 3/2019

KOMUNIKAT 3/2019

KOMUNIKAT NR 3 z dnia 12 marca 2019 r.

Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza na otwarcie wystawy Sol omnia regit (gmach główny UWr., Wieża Matematyczna) w środę 20 marca o g. 13:00.

Przekazujemy informacje na temat konferencji:

Wydział Architektury Politechniki Poznańskiej, Instytut Historii Sztuki UAM oraz Miejski Konserwator Zabytków w Poznaniu organizują 6-7 czerwca 2019 r. ogólnopolską konferencję naukową Powszechna Wystawa Krajowa 1929 – obszary znaczeń. Zainteresowani są proszeni o przesłanie formularza do dnia 30 marca 2019 r. na adres sekretarza organizacyjnego Katarzyny Janickiej: pewuka@amu.edu.pl.

Koszt dojazdu i zakwaterowania pokrywają uczestnicy.

Europejska Wspólnota Kultury zaprasza na konferencję, która odbędzie się na Zamku Czocha w okolicach Lubania w dniach 4-6 września 2019 r. Tematem wiodącym tegorocznej edycji EuCuComm 2019 są kościoły granicznei ucieczkowe. Szczegółowe informacje na stronie: www.eucucomm.eu oraz w załączniku.

Termin nadsyłania zgłoszeń referatów wraz z abstraktami – 25 marca 2019.

Dyrekcja Muzeum Narodowego w Krakowie oraz Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza do wzięcia udziału w międzynarodowej konferencji naukowej Czartoryscy i sztuka w dobie nowoczesności, która odbędzie się w dniach 19-20 IX 2019 r. w Krakowie.

Kontakt z sekretarzem konferencji (Natalia Koziara) na adres e-mail: nkoziara@mnk.pl

Czasopismo naukowe „Acta Universitatis Nicolai Copernici. Zabytkoznawstwo i Konserwatorstwo" ogłasza nabór artykułów – szczegóły w załączniku oraz na stronie: http://apcz.umk.pl/czasopisma/index.php/AUNC_ZiK/about/submissions#onlineSubmissions

Zarząd Oddziału Wrocławskiego SHS zwraca się do wszystkich członków z prośbą o regularne opłacanie składek członkowskich. Składka normalna wynosi: 8 zł/mies. (w tym: 5 zł obowiązkowa składka członkowska + 3 zł dobrowolna składka na Fundusz Pomocy Koleżeńskiej. Składka ulgowa wynosi: 4 zł/mies. (w tym: 2,5 zł składka obowiązkowa + 1,5 zł dobrowolna składka na FPK).

Za Zarząd:

Izabela Żak

Sekretarz Oddziału

Spotkania

Muzeum Architektury we Wrocławiu i Stowarzyszenie Historyków Sztuki Oddział Wrocławski zapraszają na wykład:

dr Marcin Szyma (Instytut Historii Sztuki UJ), dr hab. inż. arch. Jacek Czechowicz (Katedra Historii Architektury i Konserwacji PK)

Cyfrowe rekonstrukcje lektorium i kaplicy św. Jacka w kościele Dominikanów w Krakowie.

Środa 28.04.2021, godź. 17.00

Wykład odbędzie się na platformie Zoom.
Aby wziąć udział w wykładzie, należy wypełnić poniższy formularz: https://forms.gle/oLvnzWe2FBuNyTgY6

Link do wydarzenia na portalu Facebook: https://www.facebook.com/events/793424434921954

Do pobrania

Projekt i wykonanie: SoftCOM