Muzea na świecie


*portal z wystawami europejskimi     www.euromuse.net 
 
ARGENTYNA 
Buenos Aires 
Museo Nacionale de Bellas Artes....www.mnba.org.ar 
 
 
AUSTRIA 
LINZ 
Landesgalerie    www.landesgalerie.at 
SALZBURG 
Barockmuseum   www.barockmuseum.at 
Residenzgalerie...www.residenzgalerie.at 
WIEDEŃ 
Akademiegalerie   www.akademiegalerie.at 
Albertina   www.albertina.at 
Architektur Zentrum   www.azw.at 
Kunsthaus   www.kunsthauswien.com  
Kunsthalle   www.kunsthallewien.at 
Kunsthistorisches Museum   www.kunsthistorischesmuseum.at 
Liechtensteinmuseum   www.liechtensteinmuseum.at 
MAK   www.mak.at 
Museum für Völkerkunde, Neue Burg   www.ethno-museum.ac.at 
Museum Moderner Kunst   www.mumok.at 
Belvedere   www.belvedere.at 
Secession   www.secession.at 
 
 
BELGIA 
ANTWERPIA
Koninklijk Museum voor Schone Kunsten   www.kmska.be 
BRUKSELA 
Musées des Beaux-Arts    www.fine-arts-museum.be
Koninklijke Musea voor Kunst en Geschiedenis   www.kmkg-mrah.be 
GANDAWA
Museum voor Schone Kunsten   www.mskgent.be 
 
 
CHINY   www.chinamuseums.com 
PEKIN
Beijing Museums 
SZANGHAJ
Shanghai Museum in China    www.shanhgaimuseum.net 
 
 
CZECHY 
PRAGA 
Národní Galerie   www.ngprague.cz  
Národní Galerie - Šternberský palác   
Národní Galerie - Palác Kinských   
Národní Galerie - Valetržní palác   
Rudolfinum 
 
 
DANIA 
KOPENHAGA    www.visitdenmark.com 
Statens Museum for Kunst   www.smk.dk 
 
 
FINLANDIA 
HELSINKI
Amos Anderson Kunstmuseum    www.amosanderson.fi 
Helsinki City Art Museum   www.taidemuseo.hel.fi 
Museum of Contemporary Art Kiasma   www.kiasma.fi  
 
 
FRANCJA 
CAEN
Musée des Beaux-Arts    www.ville-caen.fr/mba   
COLMAR
Museum Unterlinden   www.musee-unterlinden.com 
PARYŻ

Centre Georges Pompidou   www.centrepompidou.fr

Luwr   www.louvre.fr

Musée d'Orsay...www.musee-orsay.fr  
Musée Picasso   www.musee-picasso.fr  
 
 
HISZPANIA 
BARCELONA 
Museu Nacional d'Art de Catalunya   www.mnac.es 
Museiu Picasso   www.museupicasso.bcn.es   
MADRYT 
Museo Thyssen-Bornemisza   www.museothyssen.org 
Museo Nacional del Prado   www.museodelprado.es    
 
 
HOLANDIA
AMSTERDAM 
Hermitage   www.hermitage.nl 
Historisch Museum   www.ahm.nl 
Rijksmuseum   www.rijksmuseum.nl 
Stedelijk Museum   www.stedelijk.nl 
Van Gogh Museum   www.vangoghmuseum.nl 
ARNHEM
Museum voor Moderne Kunst   www.mmkarnhem.nl  
GRONINGEN 
Groninger Museum   www.groningermuseum.nl 
HAARLEM
Frans-Hals-Museum   www.franshalsmuseum.nl  
Teylers Museum   www.teylersmuseum.nl 
HAGA

Museum Bredius   www.museumbredius.nl

Gemeentemuseum   www.gemeentemuseum.nl

Mauritshuis   www.mauritshuis.nl

MAASTRICHT 
Bonnefantenmuseum   www.bonnefanten.nl 

ROTTERDAM

Museum Boijmans van Beuningen   www.boijmans.rotterdam.nl

 

 

IRAN 
TEHERAN 

National Museum of Iran   www.nationalmuseumofiran.ir

 

 

IRLANDIA
DUBLIN 
National Gallery   www.nationalgallery.ie 
 
 
JAPONIA 
TOKIO
Museum of Contemporary Art, Tokyo   www.mot-art-museum.jp 
Tokyo National Museum   www.tnm.go.jp 
KYOTO
Kyoto National Museum    www.kyohaku.go.jp 
 
 
KANADA 
OTTAWA 
National Gallery    www.national.gallery.ca 
Vancouver Artgallery   www.vanartgallery.bc.ca   
 
 
NIEMCY    www.museum.de 
BAYREUTH 
Kunstmuseum   www.kunstmuseum-bayreuth.de 
BERLIN   www.smb.spk-berlin.de 
Bauhaus - Archiv Museum für Gestaltung   www.bauhaus.de 
Jüdisches Museum    www.juedisches-museum-berlin.de 
Kunstgewerbemuseum   www.smb.spk-berlin.de 
Kunstforum   www.daskunstforum.de 
BONN 
Bundeskunsthalle    www.kah-bonn.de 
Kunstmuseum    www.kunstmuseumbonn.de 
BRUNSZWIK  
Herzog Anton Ulrich-Museum   www.museum-braunschweig.de  
DREZNO
Semperbau am Zwinger    www.skd-dresden.de    
DÜSSELDORF
Kunsthalle   www.kunsthalle-duesseldorf.de   
FRANKFURT n.M.
Deutsches Architektur-Museum    www.dam-online.de 
Städel  www.staedelmuseum.de 
HAMBURG
Bucerius Kunst Forum   www.buceriuskunstforum.de  
Kunsthalle   www.hamburger-kunsthalle.de 
HANNOVER 
Sprengel Museum   www.sprengel-museum.de  
KARLSRUHE 
Landesmuseum   www.landesmuseum.de 
Staatliche Kunsthalle    www.kunsthalle-karlsruhe.de 
KASSEL 
documenta-Halle   www.documentahalle.de 
Schlos Wilhelmshöhe   www.wilhelmshoehe.de  
KOLONIA 
Käthe Kollwitz Museum   www.kollwitz.de 
Museum für Angewandte Kunst    www.museenkoeln.de  
Museum für Ostasiatische Kuns 
Museum Ludwig    www.museenkoeln.de  
Wallraf-Richartz-Museum... www.wallraf.museum 
LIPSK 
Museum der bildenden Künste   www.mdbk.de 
MANNHEIM 
Kunsthalle    www.kunsthalle-mannheim.com 
MONACHIUM
Alte Pinakothek     www.pinakothek.de  
Bayerisches Nationalmuseum    www.bayerisches-nationalmuseum.de 
Haus der Kunst    www.hausderkunst.de  
Neue Pinakothek    www.pinakothek.de 
Pinakothek der Moderne www.pinakothek.de 
MÜNSTER 
Westfälisches Landesmuseum    www.lwl.org 
Stadtmuseum
NORYMBERGA 
Germanisches Nationalmuseum    www.gnm.de 
REEMAGEN 
Arp Museum Bahnhof Rolandseck   www.arpmuseum.org 
SCHWERIN 
Staatliches Museum   www.museum-schwerin.de 
STUTTGART 
ifa-Galerie   www.journal-ethnologie.de 
Staatsgalerie    www.staatsgalerie.de 
TREWIR 
Bischöfliches Dom- und Diözesanmuseum   www.bistum-trier.de/museum  
Rheinisches Landesmuseum   www.landesmuseum-trier.de   
 
 
NORWEGIA 
OSLO 
Nationalmuseum   www.nationalmuseum.no
Munch-museet   www.munch.museum.no   
 
 
ROSJA 
MOSKWA 
Kreml   www.kreml.ru 
Muzeum Sztuk Pięknych im.Puszkina...www.museum.ru 
Galeria Trietjakowska    www.tretyakov.ru 
PETERSBURG
Ermitaż   www.hermitagemuseum.org 
Muzeum Rosyjskie   www.rusmuseum.ru 
 
 
SZWAJCARIA 
BAZYLEA 
Kunstmuseum    www.kunstmuseumbasel.ch 
Museum Jean Tinguely   www.tinguely.ch 
Architekturmuseum    www.sam-basel.org 
Museum für Gegenwartskunst   www.kunstmuseumbasel.ch  
BERNO 
Kunstmuseum    www.kunstmuseumbern.ch 
Zentrum Paull Klee   www.paulkleezentrum.ch 
GENEWA 
Musée d'art moderne et contemporain   www.mamco.ch 
LOZANNA 
Fondation de l'Hermitage    www.fondation-hermitage.ch 
Musée cantonal des Beaux-Arts   www.beaux-arts.vd.ch 
ZURYCH
Kunsthaus   www.kunsthaus.ch 
Museum Bellerive    www.museum-bellerive.ch 
Museum für Gestaltung    www.museum-gestaltung.ch 
 
 
SZWECJA 
SZTOKHOLM 
Nationalmuseum   www.nationalmuseum.se   
Moderna Museet www.modernamuseet.se 
 
 
UKRAINA 
KIJÓW 
Muzeum Narodowe Sztuki Ukrainy    www.namu.kiev.ua 
ODESSA 
Odeskie Muzeum Zachodniej i Wschodniej Sztuki    www.oweamuseum.odessa.ua 
 
 
USA 
CAMBRIDGE 
Busch-Reisinger Museum   www.artmuseums.harvard.edu 
CHICAGO 
Art Institute    www.artic.edu 
PHILADELPHIA 
Museum of Art www.philamuseum.org 
LOS ANGELES 
Getty Center    www.getty.edu/museum 
Getty Villa   www.getty.edu/museum 
NOWY JORK 
Brooklyn Museum                    www.brooklynmuseum.org 
Frick Collection   www.frick.org   
Guggenheim Museum   www.guggenheim.org 
Metropolitan Museum of Art   www.metmuseum.org 
Museum of Modern Art (MoMA)   www.moma.org 
PITTSBURGH
Carnegie Museum of Art   www.cmoa.org 
WASZYNGTON
National Gallery    www.nga.gov 
 
 
WIELKA BRYTANIA 
EDYNBURG
National Gallery    www.nationalgalleries.org  
LONDYN
British Museum    www.thebritishmuseum.ac.uk 
Dulwich Picture Gallery    www.dulwichpicturegallery.org.uk 
National Gallery    www.nationalgallery.org.uk 
Royal Academy of Arts    www.royalacademy.org.uk 
Tate Britain   www.tate.org.uk 
Tate Modern    www.tate.org.uk/modern 
V&A    www.vam.ac.uk 
 
 
WĘGRY 
BUDAPESZT 
Szépm?vészeti Múzeum     www.szepmuveszeti.hu   
Soros Center for Contemporary Art    www.c3.hu 
Hungarian National Museum / Magyar Nemzeti Múzeum   www.hnm.hu 
 
 
WŁOCHY 
FLORENCJA  www.firenzemusei.it 
Casa Buonarroti   www.casabuonarroti.it 
Palazzo Pitti   www.palazzopitti.it 
Uffizi    www.virtualuffizi.com  
MEDIOLAN 
Museo Poldi Pezzoli    www.museopoldipezzoli.it     
Pinacoteca di Brera    www.accademiadibrera.milano.it 
NEAPOL 
Museo do Capodimonte   www.museo-capodimonte.it 
PERUGIA 
Galleria Nazionale dell'Umbria   www.gallerianazionaleumbria.it 
RZYM 
Galleria Borghese   www.galleriaborghese.it 
Galleria Nazionale d'Arte Moderna   www.gnambeniculturali.it 
Muzea Watykańskie   www.mv.vatican.va    
Palazzo Barberini    www.galeriabarberini.beniculturali.it 
WENECJA    www.museiciviciveneziani.it 
Gallerie dell'Accademia   www.galerieaccademia.org 
TRYDENT
Museo d'Arte Moderna e Contemporanea di Trento e Rovereto   www.mart.trento.it 
 
 
TURCJA 
ISTAMBUŁ 
Istanbul Museum of Modern Art     www.istanbulmodern.org 
 
test

Spotkania

Serdecznie zapraszamy na spotkanie naukowe, na którym pani Justyna Wierzchucka zaprezentuje referat pt. "Alexander Pfohl - projektant w hucie Josephine w Szklarskiej Porębie". Spotkanie odbędzie się we wtorek, 30 maja, o godz. 16.00 w sali 116 Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

Do pobrania

Projekt i wykonanie: SoftCOM