Tu jesteś: Spotkania :. Silva rerum :. Leonardo, czemuś się tak trudził?O najnowszych badaniach i konserwacjach malowideł Leonarda da Vinci

Leonardo, czemuś się tak trudził?O najnowszych badaniach i konserwacjach malowideł Leonarda da Vinci

W ciągu ostatnich lat o sztuce malarskiej Leonarda da Vinci dowiedzieliśmy się bardzo wiele. ?Madonna wśród skał? z National Gallery w Londynie i ?Św. Anna Samotrzecia? z Luwru zostały poddane pracom konserwatorskim; szereg sensacji przyniosły badania technologiczne i oczyszczenie kopii ?Mony Lisy? z Prado; po kilku stuleciach odnaleziono uważane za bezpowrotnie stracone malowidło przedstawiające Salvatora Mundi. We Florencji prowadzona jest obecnie konserwacja nieukończonego ?Pokłonu Trzech Króli?.

Najnowszym badaniom i konserwacjom dzieł mistrza poświęcony będzie wykład dr Grażyny Bastek z Muzeum Narodowego w Warszawie: O Leonardo czemuś się tak trudził?

Spotkania

Szanowni Państwo,

przekazujemy Państwu zaproszenie na spotkanie promocyjne czasopisma „Quart. Kwartalnik Instytutu Historii Sztuki UWr” - numerów specjalnych poświęconych pamięci Dra Andrzeja Jarosza i Dra Arkadiusza Wojtyły. Spotkanie odbędzie się 11.12.2021 (sobota), o godz. 12:00 w Oratorium Marianum, Pl. Uniwersytecki 1.

Do pobrania

Projekt i wykonanie: SoftCOM