Tu jesteś: KOMUNIKATY

Komunikaty

Informujemy, że na WALNYM ZEBRANIU SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZYM ODDZIAŁU, które odbyło się 5 listopada b.r. przybyli członkowie udzielili absolutorium ustępującemu zarządowi i wybrano nowe władze oddziałowe. Szczegóły w zakładce "Komunikaty".
Zarząd Oddziału przypomina  o WALNYM ZEBRANIU SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZYM ODDZIAŁU, które odbędzie się w czwartek, 5 listopada b.r., w sali nr 116 Muzeum Narodowego we Wrocławiu o g. 16.45 lub 1700 (drugi termin).
Zarząd Oddziału zaprasza do udziału w WALNYM ZEBRANIU SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZYM, które odbędzie się w czwartek, 5 listopada b.r., w sali nr 116 Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Szczegóły w zakładce "Komunikaty".
Oddział Gdański i Oddział Toruński Stowarzyszenia Historyków Sztuki zapraszają do wzięcia udziału w sesji poświęconej dawnym zbiorom i kolekcjonerstwu na terenie obecnej północnej Polski (przede wszystkim terytorium dawnych Prus Królewskich, państwa krzyżackiego - później Prus Książęcych oraz terytorium książęcego, a potem brandenburskiego Pomorza) od XV do końca XIX wieku, która jest planowana w dniach 15–17 października 2015 roku w Gdańsku. Szczegóły w zakładce "Komunikaty".

Tegoroczna LXIV Ogólnopolska Sesja Historyków Sztuki Historia sztuki na co dzień odbędzie się w Poznaniu w dniach 26-28 listopada 2015 r. Wszelkie szczegóły dotyczące konferencji opublikowane zostaną wkrótce na stronie internetowej SHS: www.shs.pl

Ze smutkiem zawiadamiamy, że 10 lutego br. zmarła Pani Mariola Frankowska, członkini Wrocławskiego Oddziału SHS, w latach 1995-1999 pełniąca obowiązki Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, pracownica Urzędu Konserwatorskiego. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 12 lutego br. o godz. 15.00 na Cmentarzu Grabiszyńskim.
Ze smutkiem zawiadamiamy, że 10 lutego br. zmarła Pani Mariola Frankowska, członkini Wrocławskiego Oddziału SHS, w latach 1995-1999 pełniąca obowiązki Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, pracownica Urzędu Konserwatorskiego. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 12 lutego br. o godz. 15.00 na Cmentarzu Grabiszyńskim.

Sekcja wycieczkowa Oddziału Krakowskiego SHS organizuje na przełomie kwietnia i maja 2015 r. III objazd do Hiszpanii. Program: Girona - Pubol - Figueres - Barcelona - Monserrat - klasztor Santa María de Poblet - Tarragona- Tortosa- Peñíscola- Morella- Walencja - Segorbe - Teruel- Calatayud - Saragossa -Najera- Santo Domingo de la Calzada - Portugalete - Bilbao- Pampeluna - Sanguesa - Jaca - Huesca - Lerida.

Data wyjazdu uzależniona jest od daty wylotu samolotu z Krakowa do Girony. Zapisy i informacje:
dr Małgorzata Lisowska-Rzepecka tel. 12 633 77 66 , 606120893, e-mail m.lisrzep@interia.pl

Zapraszamy do udziału w konferencji naukowej organizowanej przez Oddział Wrocławski SHS oraz Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego pt. KATEDRA WROCŁAWSKA NA PRZESTRZENI TYSIĄCLECIA. Program sesji dostępny jest w zakładce "Sesje i konkursy".

24 października 2014 na cmentarzu przy ul. Bujwida we Wrocławiu z głębokim żalem pożegnaliśmy ś.p. prof. dr. hab. Mieczysława Zlata.  Był On wieloletnim członkiem Stowarzyszenia Historyków Sztuki (Wiceprezesem w latach 1963-1968, 1983-1985), inicjatorem serii wydawniczej "Śląsk w Zabytkach Sztuki", wybitnym naukowcem, nauczycielem i wychowawcą wielu pokoleń historyków sztuki.

Zapraszamy do udziału w konferencji naukowej pt. "Katedra wrocławska na przestrzeni tysiąclecia - historia, kultura i sztuka" organizowanej przez Wrocławski Oddział SHS oraz Instytut Historii Sztuki UWr. Konspekty o objętości do 1800 znaków należy przesyłać do 31 czerwca 2014 r. Szczegóły w zakładce "Sesje i konkursy".

Zarząd Oddziału zaprasza na Zwyczajne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Oddziału, które odbędzie się w Muzeum Narodowym we Wrocławiu (Pl. Powstańców Warszawy 5, sala 116)
w środę, 19 marca, o g. 16.45 (jest to termin I; termin II - o g. 17.00).

Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa!

Szanowni Państwo, w zakładce "Komunikaty" znajduje się sprawozdanie z działalności merytorycznej za rok 2013. Zapraszamy do zapoznania się z dokumentem.

W dniach 21-22 listopada 2013 r. odbędzie się we Wrocławiu SESJA OGÓLNOPOLSKA SHS            PRZEŁOM/REGRES-INNOWACJA/TRADYCJA. PROCESY PRZEMIAN W SZTUCE ŚREDNIOWIECZNEJ
Obrady sesji będą się odbywać w Sali Konferencyjnej Zakładu Narodowego im. Ossolińskich (pl. Biskupa Nankiera 17)

Szanowni Państwo,
w zakładce "Sesje i konkursy" znajduje się lista referatow Ogólnopolskiej Sesji SHS pt. "Przełom/regres - innowacja/tradycja. Procesy przemian w sztuce średniowiecznej", która odbędzie się we Wrocławiu w dniach 21-22 listopada 2013 r. Zachęcamy do lektury. Szczegółowy plan konferencji zamieścimy w kolejnych tygodniach.

Dziękujemy członkom Oddziału, którzy nie posiadają zaległości z tytułu składek członkowskich, pozostałym przypominamy o obowiązku statutowym. Składki można wpłacać na konto (nr podany w nagłówku) lub u kol. Roberta Hesia (Gabinet Dokumentów Muzeum Narodowego we Wrocławiu, tel.  71 34 388 39, wewn. 242 lub e-mail: robus@.poczta.onet.pl).

Informacje dla uczestników objazdu zabytkoznaw-
czego do Austrii (6-8.06.2013):

  • Noclegi zarezerwowane w Linzu i Bad Ischl.
  • Na wstępy należy mieć 350 koron czeskich oraz 30 euro.
  • Drugą ratę w wysokości 360 PLN (lub 200 PLN dla członków Oddziału nie posiadających zadłużenia z tytułu składek członkowskich) należy wpłacić do 15 maja. Wpłaty przyjmuje nasz skarbnik, kol. Robert Heś (Gabinet Dokumentów Muzeum Narodowego we Wrocławiu). W przypadku wpłat na konto konieczny jest wcześniejszy kontakt ze skarbnikiem (tel. 71 34 388 39, wewn. 242 lub e-mail: robus@.poczta.onet.pl).
Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego i Oddział Wrocławski Stowarzyszenia Historyków Sztuki uprzejmie zapraszają na spotkanie wspomnieniowe poświęcone pamięci Profesora Henryka Dziurli, które odbędzie się 16 lutego (sobota) 2013 r. o godzinie 12.00 w Klubie Uniwersytetu Wrocławskiego (gmach główny Uniwersytetu, dawna jezuicka apteka). Podczas spotkania zaprezentowana zostanie książka "Silesia Jesuitica. Kultura i sztuka zakonu jezuitów na Śląsku i hrabstwie kłodzkim 1580-1776" dedykowana ś.p. prof. Henrykowi Dziurli. Serdecznie zapraszamy.

Spotkania

Serdecznie zapraszamy na obrady konferencji pt. "Fara w mieście od średniowiecza do współczesności. Społeczeństwo, duchowość, architektura, wystrój" zorganizowanej przez Wrocławski Oddział SHS oraz Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego. Obrady odbędą się w dniach 15-16 listopada b.r. w dawnej bibliotece kościoła św. Elżbiety we Wrocławiu oraz w Instytucie Historii Sztuki UWr. przy ul. Szewskiej 36. Szczegółowy program konferencji w zakładce "Sesje i konkursy".

Do pobrania

Projekt i wykonanie: SoftCOM