Tu jesteś: KOMUNIKATY

Komunikaty

POMOC DLA POWODZIAN W BOGATYNI
Do 30 września zbieramy pieniądze na rzecz powodzian w Bogatyni.
SKARBONKI ZNAJDUJĄ SIĘ W:
Muzeum Narodowym we Wrocławiu
pl. Powstańców Warszawy 5
Panoramie Racławickiej
ul. Purkyniego 11
Przypominamy, że w dniach 17-19.06.2010 odbędzie się objazd zabytkoznawczy do Niemiec (Wrocław-Hof-Kronach-Grundfeld-Vierzehnheiligen-Bamberg-Norymberga-Monachium-Landshut-Rohr-Regensburg-Wrocław).
W dniach 17-19.06.2010 odbędzie się objazd zabytkoznawczy do Niemiec na trasie: Wrocław-Hof-Kronach-Grundfeld-Banz-Vierzehnheiligen-Bamberg-Norymberga-Monachium-Landshut-Rohr -Regensburg-Wrocław.
Zamierzamy zorganizować 3-dniowy objazd zabytkoznawczy w terminie 17-19.06.2010 r. Proponujemy (roboczo) dwie trasy.

Planujemy zorganizowanie wiosennej giełdy książki o sztuce. Można już zacząć porządkować własne zasoby, typując pozycje, które będziemy mogli zaoferować innym i przygotować miejsce na nowe zakupy. Szczegółowe informacje już wkrótce!

Z żalem zawiadamiamy, że 6 grudnia b.r. zmarł nasz Kolega, Lucjan Sobolewski, wieloletni członek Stowarzyszenia, członek Zarządu Oddziału oraz Zarządu Głównego. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 12 grudnia, o godz. 1200, na cmentarzu komunalnym w Kluczborku.


15.10.2009  odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Oddziału Wrocławskiego SHS. Udzielono  absolutorium ustępującemu Zarządowi i wybrano nowe władze.

Zarząd zaprasza wszystkich członków Oddziału we Wrocławiu na WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE ODDZIAŁU, które odbędzie się w czwartek, 15 października, o g. 17.00 (drugi termin o g. 17.15). Zachęcamy do aktywnego udziału w działalności Stowarzyszenia i wyborze nowych władz Oddziału.
Zarząd Oddziału zaprasza na kolejne spotkania naukowe z cyklu MUZEUM SZTUKI DZIŚ.
Zapraszamy na kolejny wykład w cyklu spotkań naukowych pod hasłem MUZEUM SZTUKI DZIŚ do Muzeum Narodowego we Wrocławiu, gdzie 23 kwietnia o godz. 1600 dr Roman Rutkowski (Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej) przedstawi temat: Sztuka czy biznes? Muzea Guggenheima w erze globalnych marek.
W 2009 r. proponujemy cykl spotkań naukowych pod hasłem MUZEUM SZTUKI DZIŚ. Pierwszy wykład tego bloku tematycznego: Antropologia i Muzeum. Krytyka kulturowa i postulat wielogłosowości.
Szanowni Państwo, w zakładce pt. "Komunikaty" znajduje się sprawozdanie z działalności merytorycznej za rok 2013. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.
Zakończyła się I edycja Konkursu im. prof. Mieczysława Zlata na prace naukowe, zorganizowanego przez Zarząd Fundacji im. prof. Mieczysława Zlata i Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego. Szczegóły w zakładce "Komunikaty".
Zwracamy się z prośbą o udostępnienie adresów mailowych i wyrażenie zgody na przesyłanie komunikatów pocztą elektroniczną. Pozwoli to usprawnić system komunikacji i przyśpieszy przekazywanie informacji.
Zwracamy się z prośbą o udostępnienie adresów mailowych i wyrażenie zgody na przesyłanie komunikatów pocztą elektroniczną. Pozwoli to usprawnić system komunikacji i przyśpieszy przekazywanie informacji.
 

Spotkania

W dniach 15-16 listopada b.r. w dawnej bibliotece kościoła św. Elżbiety we Wrocławiu oraz w Instytucie Historii Sztuki UWr. odbyła się konferencja pt. "Fara w mieście od średniowiecza do współczesności. Społeczeństwo, duchowość, architektura, wystrój", zorganizowana przez Wrocławski Oddział SHS oraz Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z konferencji:

Do pobrania

Projekt i wykonanie: SoftCOM